Hukuki Danışmanlık

Hukuki danışmanlık hizmeti verdiğimiz konularla ilgili yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ekibimiz tarafından özenle hazırlanan makalelerimize geçmeden önce aşağıda, avukatlarımız tarafından verilen hukuki danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kişi veya kurumların haklarını, yükümlülüklerini ve ilişkilerini düzenleyen hukuk kurallarının yaygınlaşması, bu konularda uzmanlaşmış bir hukuk danışmanlığı hizmetine olan talebin artmasına neden olmuştur. Hukuki danışmanlık hizmetinin amacı, hizmet alan kişiyi hukuken zarara uğramaktan korumaktır.

Günümüzde iş kollarındaki ve mesleki faaliyetlerdeki çeşitlilik, belirli alanlarda uzmanlaşan kişi veya kurumların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Hukuki danışmanlık hizmeti veren kişinin uzmanlık konusu, bu çalışma alanlarına ilişkin özel hukuk ve kamu hukuku kurallarıdır. Kişi ya da kurumlar belirli bir alanda faaliyet göstermeyi amaç edinmiş olabilir. Ancak bu durum ihtiyaç duyacakları hukuki bilgiye sahip oldukları anlamına gelmez. Bu nedenle hukuk danışmanlığı hizmeti, kişi veya kurumların hukuki menfaatlerinin profesyonel kişilere emanet edilmesi anlamına gelmektedir.

Yukarıda belirtilen amaçlarla hukukun her alanında ortaya çıkan uyuşmazlıklarda hem gerçek kişilere hem de tüzel kişilere hukuki danışmanlık verilmektedir. Hukuki danışmanlık hizmetleri sadece hukuki uyuşmazlıklarda izlenecek yolun tespiti için kullanılmaz. Ayrıca önleyici hukuk hizmeti olarak da önemli bir yere sahiptir. Yapılacak sözleşmelerin kurulmasında yapılacak hukuki işlemlerden önce hukuki danışmanlık alınması da oldukça önemlidir.

Hukuki danışmanlık hizmetlerimiz hakkında yazılmış makalelerimize aşağıda ulaşabilirsiniz.