Bilişim Hukuku

Gelişen ve değişen dünyaya ve teknolojinin hukuka entegrasyonuna uyum sağlamış, bilişim hukuku alanında dinamik, deneyimli ekibimizin yazdığı makalelere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bilişim Hukuku alanında yazmış olduğumuz makalelere geçmeden önce günümüz hukuk dünyasının en önemli sorunlarının tartışıldığı bilişim hukuku alanına bir göz atalım!

Gerçek hayatın yerini sanal dünyaya bıraktığı çağın en büyük sorunlarından biri de bu yeni dünyada geleneksel hukuk normlarını ortaya çıkan uyuşmazlıklara entegre etme çabasıdır. Yapılan düzenlemeler ile teknolojinin kullanımı sonucunda ortaya çıkan hukuki ihtilaflar, kanunlarda yapılan bazı yorumlar ve yeniliklerle çözüme kavuşturulmaktadır.

Bilişim hukuku dediğimiz alan e-ticaret, sanal dünya uygulamaları ve daha birçok alana yayılmıştır. Ancak sanal alemdeki hukuki işlemlerin türü ve sayısı her geçen gün artmaktadır. Yasa, karşılaştığımız her yeni gelişme ile bu uyuşmazlıklara uygulanabilir olacak şekilde yeniden düzenlenmelidir. Hukukun bilişim dünyasına entegrasyonunun yapılacak bu çalışmalara bağlı olduğu düşünüldüğünde, bilişim hukuku diğer alanlara göre daha dinamik bir alan olup, ortaya çıkan yeni durumların sonuçlarını daha kısa sürede yansıtmaktadır.

Bu alan yenilikçi bir yapıya sahip olmakla beraber birçok açıdan geleneksel hukuk dallarından farklıdır. Bu noktada, bilişim ve teknoloji hukuku diyebileceğimiz bu alanda hizmet veren hukuk bürosu sayısı oldukça azdır. Topo Hukuk Bürosu olarak bilişim hukuku alanında nitelikli hizmet veren saygın hukuk bürolarından biriyiz.

Bilişim hukuku alanında son derece deneyimli ve bilgili uzman ekibimiz, bilişim sistemlerine karşı işlenen suçlar, bilişim kaynaklı suçlar ve olağan suçların bilişim yoluyla işlenmesi başta olmak üzere her türlü bilişim hukuku ihtilaflarında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Uzman ekibimiz tarafından hazırlanan Bilişim Hukuku makalelerini aşağıda bulabilirsiniz.