Video Şantajı Yardım

Video şantajı yardım talepleri her gün birçok kişi tarafından savcılıklara, kolluk kuvvetlerine ve şantaj suçu hakkında hizmet veren şirketlere, avukatlık bürolarına yönetilmekte. Şantaj suçunun konusunu oluşturan görüntülerde büyük çoğunlukla şantaj suçu faili tarafından çeşitli yollarla kayda alınmış mağdura ait müstehcen içerikler bulunuyor.

Söz konusu şantaj videoları direkt olarak mağdurun mahrem görüntülerinin gizli çekim ile kayda alınması yoluyla elde edilebildiği gibi Skype, Messenger, Whatsapp, Instagram gibi sosyal medya uygulamaları üzerinden yapılan görüntülü sohbetlerin ekran kaydı yoluyla depolanmasıyla da elde edilebiliyor.

Bu makalede, şantaj suçu failinin çeşitli yollarla elde ettiği görüntülerle video şantajı mağdurlarına yapılan tehdide karşı video şantajı yardım yollarından bahsediyor olacağız. Video şantajı yardım hakkında detaylı bilgi almak için konu başlıklı makalemizi ve şantaj konusu hakkında yazdığımız diğer makalelerime göz atabilirsiniz.

Videolu Şantaja Karşı Ne Yapmalı?

Yukarıda saydığımız sosyal medya uygulamalarındaki görüntülü sohbetlerin ekran kaydının alınmasıyla yapılan şantajların faillerinin genellikle yurt dışında olduğunu görüyoruz. Çoğunlukla Fas ve Bulgaristan üzerinden işlenen video şantaj suçunun mağdurlarını ise büyük oranda erkekler olmak üzere farklı gelir düzeyindeki insanlar oluşturuyor.

Şantaj suçu faili farklı yollarla elde ettiği mağdurun müstehcen ve özel görüntülerini mağdurun ailesiyle, çevresiyle veya çeşitli video sitelerinde paylaşmakla tehdit ederek belli başlı taleplerde bulunuyor. Video şantajı mağdurlarının genellikle kişisel itibarının zedelenmesi korkusuyla bu taleplere cevap verdiklerini görüyoruz. Şantaj suçu failine karşı verilen ilk taviz ile mağdurdan talep edilen şeylerin artması sonucu ise karşılaştığımız mutlak son.

Bu itibarla, videolu şantaj yardım talebinde bulunan şantaj suçu mağdurlarına önereceğimiz ilk ve en önemli şey faillerin taleplerine karşılık vermemek olacaktır. Bunun yanında, şantaj suçu faillerinin çeşitli yolarla elde ettiği videolarınızın yayılmasını engellemek için uzman bir ekipten teknik destek almak kişisel itibarınızın korunması için son derece önemli olacaktır.

Son olarak, yasal sürecin başlatılması ve şantaj suçu faillerinin yargılanması için savcılıklara şikayette bulunmalısınız. Video şantajı yardım konusunda yapılabilecekleriniz hakkında detaylı bilgi almak için “Şantajdan Nasıl Kurtulurum” başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Skype Şantaj Yardım

Skype şantaj yardım da video şantajı yardım gibi sıklıkla karşılaşılan konular arasında. Sosyal medya uygulamaları üzerinden işlenen şantaj suçlarının büyük çoğunluğunun Skype uygulaması üzerinden işlendiğini biliyoruz. Uygulamanın kullanıcılara sunduğu görüntülü sohbet, video ve fotoğraf paylaşımı gibi hizmetler şantajı nispeten kolay kıldığı için Skype uygulaması şantajcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Skype şantaj yardım talebinde bulunan ve Skype şantaj yardım konusunda hizmet arayan mağdurların dikkat edebileceği hususlar, atabileceği adımlar da video şantajı yardım konusuyla aynı nitelikte. Skype şantaj yardım arayan mağdurlar video şantajı yardım konusunda verilen tavsiyelere uyarak ve bu konuda adımlar atarak karşı karşıya kaldıkları problemden en az hasarla kurtulabilirler.

Topo Hukuk Bürosu’nun Video Şantajı Yardım- Skype Şantaj Yardım Hizmetleri

Topo Hukuk Bürosu olarak, video şantajı yardım talebi ile bizlere ulaşan müvekkillerimize bu süreci en az zararla atlatabilmeleri için ve ilerleyen süreçte tekrardan aynı tehlike ile karşı karşıya kalmamaları için hem nitelikli hukuki destek hem de teknik destek sağlayan sayılı hukuk bürolarından biriyiz.  Verdiğimiz hizmetler ile öncelikli olarak video şantajı mağduru müvekkillerimizi şantajın olumsuz etkilerinden kurtarmayı amaçlıyoruz. Şantaj suçu ile karşı karşıya kalan kişilerin kişisel itibarlarının korunması Müvekkillerimizin karşılaştığı şantaj suçunun işlenme çeşidine ve bazı diğer kriterlere göre her müvekkilimiz için farklı programlar hazırlayıp özel, ayrı bir yol izlemekteyiz.

Tüm bunların yanında, video şantajı yardım talepleri için, şantaj suçu failinin tespiti ve yetkili organlarca cezalandırılması anlamında izlenmesi gereken yasal prosedür uzman avukat ekibimiz tarafından yürütülmektedir. Ekibimiz, bu alanda tecrübeli ve detaylı uzman bilgisine sahip ceza hukuku avukatlarından oluşmaktadır.

Topo Hukuk Bürosu olarak Skype şantaj suçu ile karşı karşıya kalan müvekkillerimizin itibarlarını korumak amacıyla verdiğimiz nitelikli hizmet ile müvekkillerimize yapay zeka korumasını da sağlıyoruz. Bu itibarla video şantajı faillerinin kendi adlarına paylaşılabilecek olan olumsuz içeriklerin tespiti ve kaldırılması yönünde teknolojik danışmanlık vermekteyiz.

Topo Hukuk Bürosu’nun uzman ekibinden danışmanlık ve destek almak için ya da konu hakkında detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Şantajdan hapse girilir mi?

Şantaj suçu Türk Ceza Kanunu m.177 hükmünde düzenlenmektedir. Mevzubahis hükümde, suçun unsurlarının bir arada bulunup suçun işlenmesi halinde failin bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılabileceği söylenmektedir.

2. Profesyonel Skype şantaj yardım hizmetini nasıl alabilirim?

Skype şantaj yardım konusunda hem yasal süreci takip etmek ve haklarınızı korumak hem de teknolojik destek alarak kişisel itibarınızı korumak adına profesyonel bir ekipten destek almak oldukça fayda sağlayacaktır. Bu noktada Skype şantaj yardım ve video şantajı yardım hizmetlerinden yararlanmak ve profesyonel bir ekiple süreci yönetmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3. Video şantajı yardım hizmetlerinde müstehcen görüntülerin paylaşılmasının önüne geçilir mi?

Video şantajı yardım hizmeti veren, şantaj alanında hukuki ve teknolojik destek sağlayan hukuk bürolarından destek almak özel görüntülerinizin yayılmasının önüne geçip aynı zamanda tüm yasal haklarınızın korunması konusunda oldukça etkili olacaktır.