İngiltere’de Online Şirket Kurmak

İngiltere’de online şirket kurmak son zamanların en çok aranan konularından biri olarak karşımıza çıkıyor. İngiltere’nin şirket sahiplerine sunmuş olduğu fırsatlar, şirket kuracak olanlara getirilen prosedürel kolaylıklar, İngiltere’nin gelişmiş ekonomisi ve geniş ticaret hacmi şirket kurmak isteyenler açısından İngiltere’yi gözde ülke haline getiriyor.

Son yıllarda karşılaştığımız küresel sorunlar, dijitalleşme ve diğer birçok etken gibi durumlar da seyahat engeli olan kişiler ya da seyahat etme fırsatı olmayan kişiler açısından online işlemlere olan ilgiyi arttırdı. Bu noktada, İngiltere’ye gitmeden şirket kurmak ya da diğer bir ifade ile İngiltere’de online şirket kurmak konusunda yöneltilen sorular da aynı oranda artmış bulundu.

Bu makalede, İngiltere’de şirket kurulumunun online gerçekleştirilmesinin mümkün olup olmadığı, online yapılabilecek işlemler, Topo Hukuk Bürosu olarak İngiltere’ye gitmeden şirket kurmak konusunda verdiğimiz hizmetlerden bahsediyor olacağız. Konu hakkında detaylı bilgi için bizimle kalıp “İngiltere’de Online Şirket Kurmak” başlıklı makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

İngiltere’ye Gitmeden Şirket Kurmak Mümkün Mü?

Gelişmiş ekonomisi, geniş ticaret pazarı, sağladığı fırsatlar ile şirket kurmak isteyen kişilerin gözdesi haline gelen İngiltere’de online şirket kurmak mümkün. Peki nasıl?

İngiltere’nin şirket kurmak isteyen girişimcilere, şirket sahiplerine getirdiği birçok kolaylık bulunuyor. Bunlardan en önemlisi İngiltere’ye gitmeden şirket kurmanın mümkün hale getirilmesi. Tabi bu noktada aranan bazı şartlar bulunuyor. İngiltere’de online şirket kurmak hakkından yararlanabilmek için yabancıların ülkede bir adres göstermeleri gerekiyor. Bu adresin gösterilmesi halinde bulunduğunuz yerden tüm işlemleri yapabilmeniz mümkün.

Bununla birlikte, yapılması gereken işlemlerin oldukça ayrıntılı ve karmaşık düzenlemelere tabi olması, işlemlerde yapılan eksiklik ve hataların şirket kurulum sürecini negatif yönde etkilemesi bu konuda deneyim sahibi olmayan kişiler için zorlu bir süreç yaratıyor.

İngiltere’de şirket açıp satışlara başlamak için öncelikle size ve yapacağınız işe en uygun olacak vize türüne karar verip online bir vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra İngiltere’de online şirket kurmak hakkından faydalanmak açısında şirket faaliyetleri için bir adres bildirimi aranmaktadır.

Yapılan bu işlemlerden sonra gov.uk adresinde ayrı ayrı düzenlenmiş şirket kurulum formlarından birini kuracağınız şirket türüne göre seçip işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Her şirket türü açsından istenilen belgeler, HRMC‘a kaydolma yükümlülüğü, ödenmesi gereken vergi tutarları vb. gereklilikler farklılık göstermektedir.

Topo Hukuk Bürosu’nun İngiltere’de Online Şirket Kurmak Hizmetleri

Topo Hukuk Bürosu olarak İngiltere’ye gitmeden şirket kurmak isteyen müvekkillerimize İngiltere pazarında yerlerini alabilmeleri adına nitelikli uzman desteği sunmaktayız. Online şekilde gerçekleştirilebilen şirket kurulum işlemlerinin şirketin geçerli şekilde kurulması açısından oldukça önemli detaylara sahip olması, şirket kurmak isteyen kişilerin profesyonel bir ekipten destek almasını gerekli hale getiriyor. Bu kapsamda, İngiltere’de online şirket kurmak isteyen müvekkillerimize çeşitli hizmetler sağlamaktayız. Şirket kuracak kişilerin kişisel durumlarına ve şirketin türüne en uygun olacak vize türünün belirlenmesi, başvuruların yapılması; gerçekleştirilecek iş modeline uygun düşecek şirket türüne karar verilmesi, şirket başvurularının resmi sistem üzerinden yapılması; bu haklardan yararlanabilmek adına sanal adres bildiriminde bulunulması gibi daha birçok hizmet ekibimiz tarafından müvekkillerimize sağlanmaktadır.

İngiltere’de şirket kurmanın yanında, şirketin finansal açısından geçerli işlemleri yapabilmesi adına gereken bazı işlemler de sizin adınıza ekibimiz tarafından yönetilmektedir. Bu noktada, şirket faaliyet adresinin belirlenmesi, banka hesabının açılması, ödenmesi gereken vergi türlerinin ve miktarlarının tespiti ile bu ödemelerin yapılması işlemleri de sizin adınıza ekibimiz tarafından sürdürülecektir.

Kurulacak olan şirket faaliyetlerinin yasal prosedüre uygun olarak yürütülmesi ve devamı açısından gerekli olan hususlardan bir tanesi de muhasebe kayıtlarının titizlikle takip edilmesidir. Detaylı ve dikkat edilmesi gereken hususları bir arada barındıran bu kayıtların takibi şirketin faaliyetlerinin devamı açısından oldukça önemlidir. Topo Hukuk Bürosu’nun alanında uzman ekibi olarak, şirket kurulumunun geçerli şekilde tamamlanmasından sonrasındaki süreçte de size destek olarak bu kayıtların titizlikle yürütülmesi noktasında destek sağlamaktayız.

Topo Hukuk Bürosu‘nun İngiltere’de online şirket kurmak alanında uzman olan ekibinden İngiltere’ye gitmeden şirket kurmak için gerekli olan tüm işlemlerde destek almak, konu hakkında detaylı bilgi almak ve merak ettiğiniz diğer tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1. İngiltere’de online şirket kurmak için gereken maliyet düşürülebilir mi?

İngiltere’de online şirket kurmak için gereken maliyet hesapları seçilen şirketin türüne göre değişiklik göstermektedir. Kurulması planlanan şirket türünün kamu limited şirket olması, İngiltere’de online şirket kurmak maliyeti açısından problem yaratabilir. Diğer şirket türlerine baktığımızda ise herhangi bir minimum sermaye öngörülmediğinden bu şirket türleri açısından İngiltere’de şirket açma maliyeti düşüktür. Konu hakkında detaylı bilgi almak için “İngiltere’de Şirket Açma Maliyeti” başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

2. İngiltere’ye gitmeden şirket kurmak hangi şirket türleri için geçerli?

İngiltere’de online şirket kurmak çeşitli şirket türleri bakımından mümkün sayılmaktadır. Bu şirket türleri, sole-trader olarak anılan İngiltere şahıs şirketi, kamu limited şirketi, özel limited şirket ve sınırlı sorumlu ortaklık, garanti ile sınırlanan şirket, özel sınırsız şirket olarak sıralanabilir.

3. İngiltere’de online şirket kurmak için gerekli olan belgeler nelerdir?

İngiltere’de online şirket kurmak açısından istenen belgeler her şirket türü açısından değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte, kurulması planlanan şirket için belirlenen şirket ismi, şirketin türü, şirket faaliyetleri için belirlenmesi gereken şirket adresi, şirket muhtırası, şirket yöneticilerinin isim ve adresleri gibi bilgilerin çoğu şirket türü için arandığını söyleyebiliriz.